HOME

Facebook

Twitter

YouTube

Celebrator

dM Forum

 

 

 

 

|MySecretGardenParty

MUZYKA - ZLOTY DM

| GALERIA

| KALENDARIUM

| MUZYKA

| V/DJ's [VSI] Team

| KLUB

| MEDIA / LINKI

 

MSGP

S80!P

ZLOTY DM

CRYOGENIX

 

|

ZLOTY / dM MEGA PARTY / BEFORE - AFTER SHOW PARTY - najstarszą imprezą organizowaną przez nas były depeche MODE MEGA Party, miały one charakter ogólnopolskiej konwencji fanów depeche MODE. Zlot ten odbywał się zawsze na najlepszych Warszawskich klubach - Proxima i Hybrydy. Hybrydy są w pewnym sensie kolebką Warszawskiego ruchu depeszowskiego. Tu od początku lat 90 odbywały się cykliczne imprezy tematyczne.

Historia organizowanych przez nas imprez sięga o wiele wcześniej. Już w 1992 roku Kanaritz wraz ze Strusiem zorganizowali Pierwszy Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode w Warszawie w klubie Agon 501.

Nasze imprezy od samego początku odbiegały od przyjętego w Polsce stereotypu zlotu depeszowskiego. I tak jest do dziś. Jako pierwsi w kraju zaczęliśmy promować na naszych imprezach muzykę z gatunków Electro-Industrialnych. Już wtedy graliśmy sety takich wykonawców jak Front 242, Front Line Assembly, Skinny Puppy, Kraftwerk, Young Gods, Nitzer Ebb, Leaether Strip, Nine Inch Nails i Die Krupps. Nigdy wcześniej nie puszczano takiej muzyki na zlotach depeche MODE! Owszem grywało się [i do dziś grywa się] Camouflage, Red Flag, Sete Javo, Yazoo, Human Leaque, Thomson Twins, OMD, czy Erasure, ale nic, co by wykraczało poza ramy lekkiego grania. Naszym zdaniem obraz jaki wyłania się dzięki temu jest daleki od prawdy. Sami Dave, Martin, Alan, i Andy wielokrotnie odcinali się od przesłodzonych ówcześnie kompozycji Spandau Balet czy Thomson Twins. Jak na tamte lata [pocz. 80.] grali ciężką odmianę Techno-Popu z elementami Industrialu i tak byli też postrzegani przez znawców i media, które do dziś stawiają ich obok Karftwerka jako prekursorów muzyki elektro. Pamiętają ich, właśnie z technicznego nowatorskiego grania, wykorzystywania instrumentów oraz przedmiotów powszechnie używanych w warsztatach ślusarskich obudowanych w linie melodyczną oraz popowo zaaranżowanych wokali, co dawało niespotykany dotąd klimat. Teksty Martin'a również odbiegały i nadal odbiegają od popowego śpiewania o motylkach, jakie znamy z New Romantic. Z tym wszystkim bliżej było im do Einstuerzen Neubauten z ich kowalskimi młotami, kowadłami, elementami silników, dźwiękami otoczenia czy mocno podkreśloną linią basowego sequencera i beatem, niż do Erasure czy OMD. Dlatego też pamiętając o tym wszystkim, na naszych imprezach staramy się propagować muzykę od Industrialu po Synth-Pop, którego główną gwiazdą jest było i będzie depeche MODE.

depeche MODE MEGA Party - prócz muzyki depeche MODE graliśmy dość krótkie sety Future-Pop, Synth-Pop oraz w małych dawkach Dark-Electro. Są to zazwyczaj dwa lub trzy 15 minutowe sety, a w nich muzyka takich wykonawców jak And One, De/Vision, Apoptygma Berzerk, Covenant, VNV Nation, czy Hocico. Nie brakuje również pojedynczych utworów grupy Rammstein, choć nie można ich zaliczyć do żadnego z wymienionych nurtów muzycznych na dobre zadomowili się w sercach depeche's choćby wykonaniem utworu Stripped.

Befora / After Shows Party - tradycją jest już, że przed i po koncertach ważnych dla nas zespołów organizujemy imprezy, które uświetniają zjazd tysięcy fanów przyjeżdżających do naszego miasta. Do tej pory fani depeche MODE mogli bawić się z nami przed koncertami depeche MODE w 2001, 2006 i 2009 roku.

Ekipa witająca Andiego Fletchera na lotnisku.

Graliśmy i współorganizowaliśmy w 2004 roku party podczas wizyty Andy Fletcher'a jako DJ'a. Była to jak dotąd jedyna, solowa wizyta klawiszowca depeche MODE bez zespołu.

Po 2009 roku zorganizowaliśmy dwie duże konwencje fanów depeche MODE pod samodzielnymi nazwami - Ghost Of The Modern Time Party, oraz Masters Of Secret Garden Party. Ta ostatnia był posumowaniem 10-letniej działalności naszego Teamu, oraz lokalnych imprez MSGP.

Prezentowana muzyka okraszona jest wizualizacjami, teledyskami, prezentacjami w klimatach depeszowskich, lat 80. i industrialnymi.

Oprócz ZLOTÓW organizujemy również cykliczne imprezy dla warszawskiej społeczności fanów muzyki elektronicznej - MSGP / S80!P / CRYOGENIX.

|

MUZYKA Menu

MY SECRET GARDEN PARTY

STORIES OF OLD PARTY

ZLOTY

CRYOGENIX NIGHT+INNE


Follow @MSGP_SOOP on Twitter

Twitter

Najbliższe imprezy:

    Śledź MSGP na Twitterze    © [VSI] Team v3.0 2005-2011/p>