HOME

Facebook

Twitter

YouTube

Celebrator

dM Forum

 

 

 

 

|MySecretGardenParty

DJ's [VSI] Team

| GALERIA

| KALENDARIUM

| MUZYKA

| DJ's [VSI] Team

| KLUB

| MEDIA / LINKI

 

MSGP

S80!P

ZLOTY DM

CRYOGENIX

 

 

| DJ's [VSI] Team

[VSI] TEAM - wszystko zaczęło się w roku 1988, kiedy to poznali się na jednej z imprez w warszawskich Hybrydach, Kanaritz i Struś. Niedługo po tym spotkaniu narodził się pomysł założenia czegoś na wzór fan klubu. Po jakimś czasie przyjęli nazwę Fools a następnie zorganizowali pierwszy oficjalny zlot fanów depeche MODE w Warszawie.

Odbył się on na warszawskich Stegnach w klubie Agon 501. Był to o dziwo pierwsza impreza w tym mieście w formie, w jakiej pod pojęciem zlotu ukrywa się forma całonocnej imprezy fanów depeche MODE. Do tej pory w Stolicy odbywały się jedynie tak zwane Depesz Kluby w Hybrydach w piątkowe wieczory przeplatane muzyką Disco, oraz inne tego rodzaju sety dM w innych klubach miasta. Bardzo często muzyka dM była grana tak, jak obecnie na zlotach grana jest muza innych kapel spokrewnionych z dM.

Zlot był niezwykle udany przyjechali fani z całej Polski, a reklamą imprezy zajęło się raczkujące wtedy Radio Wawa [nota bene radio grające ówcześnie tylko muzykę rockową]. Nagrany został specjalnie do tego celu profesjonalny studyjny spot reklamowy. Kanaritz odwiedził również listę przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia od lat prowadzoną przez Marka Niedźwiedzkiego, oraz Radio Dla Ciebie, w którym swoją audycję prowadzili Janek & Jacek założyciele wytwórni fonograficznej J&J. Oni również zajęli się oprawą dźwiękową zlotu.

Obecnych na imprezie było prawie 700 fanów. Klub, choć nie mały (wcześniej był ogromną salą bilardową) pękał w szwach. Na imprezie dominowała oczywiście muzyka depeche MODE, ale organizatorzy już wtedy promowali mocniejsze uderzenie w stylu Elektro Body Music toteż było można pobawić się również przy Front 242; Skinny Puppy; Nitzer Ebb czy Front Line Assembly. Nie obyło się też bez incydentów, grupa Skinheadów obrzucała klub cegłami. Zdołali jedynie wybić dwie ogromne szyby wystawowe, po czym po interwencji ochrony uciekli.

Po tym wydarzeniu odbyło się jeszcze kilka lokalnych spotkań przy browarze i dM, a grupa (fan klub) Fools na pewien czas zakończyła działalność. Przyczyniło się do tego również zniechęcenie i stagnacja fanów podczas trzy letniego okresu milczenia zespołu depeche MODE.

Kiedy w 1993 roku ukazał się pierwszy singiel promujący nowy album grupy, okazało się, że z ogromnej rzeszy fanów w Warszawie została się tylko garstka, a na imprezy przychodzi więcej spragnionych dymu dresiarzy i skinheadów, niż samych fanów dM. Podjęta zostaje decyzja o zakończeniu działalności aż do roku 1997, kiedy to powstaje pomysł by zorganizować w Warszawie profesjonalną imprezę w profesjonalnym klubie i podjąć wysiłki zespolenia warszawskich depeche's. Ponownie duet Kanaritz & Struś zabrał się do pracy.

Od tamtego czasu skład stopniowo się powiększa, wzbogacając i powiększając skalę działania. W 2001 roku Struś współorganizuje po raz ostatni zlot jako członek [VSI] Team'u.

Rok 2002 jest pierwszym rokiem kiedy ruszył projekt cyklicznych imprez, o charakterze lokalnym - MY SECRET GARDEN PARTY. Kluby, frekwencja, skład załogi wielokrotnie się zmieniał, graliśmy w Iguanie / B65 / Sanatorium / Plastic / Metal Cave / Kopalni, by finalnie osiąść w klubie PUNKT. Od 2004 roku do 2009 było to stałe miejsce wszystkich naszych cyklicznych imprez w Warszawie. Niestety przyszły złe czasy i musieliśmy szukać szczęścia w innych miejscach. Potem były imprezy w Cool de Sac / Klinika, by obecnie gościć w Equilibrium.

W 2006 roku ruszył kolejny cykliczny projekt pt. STORIES OF OLD PARTY [S80!P], nie zapominamy oczywiście o CRYOGENIX NIGHT, który od czasu do czasu otwiera swoje mroczne zakamarki.

Po każdym koncercie depeche MODE w Warszawie organizujemy After Show Party. Tak było w 2001, 2006 i 2009 (tak wiemy, że w 2009 nie było koncertu ;-) )

W 2011 zorganizowaliśmy Zlot - Ghost Of The Modern Times Party, a we wrześniu kolejny zlot - Masters Of Secret Garden Party, jako uczczenie 10 rocznicy koncertu depeche MODE w Warszawie na Służewcu i 10-lecia istnienia MSGP.

Obecnie w skład teamu wchodzą:
Kinga / Kanaritz

|

DJ's | Muzyka

Kanaritz | (VSI Team/MSGP) Warszawa

dj KanarissPan Redaktor: Od kiedy depeche MODE?
Kanaritz: Słucham od 1981 pierwszy numer usłyszany 'Photographic'.

PR: Ulubiona trasa koncertowa?
K: Nie mam jednej. Zdecydowanie każda z Wilderem.

PR: Co lubisz grać na imprezach depeche MODE, jakie utwory?
K: Lubię mocne uderzenie, electro-ebm / future-pop. DM wszystko bez Excitera, gram również szlagiery lat '80...

PR: Od kiedy grasz?
K: Komercyjnie gram od 1984r.

 

 

|

V/DJ's Menu


Follow @MSGP_SOOP on Twitter

Twitter

Najbliższe imprezy:

    Śledź MSGP na Twitterze    © [VSI] Team v3.0 2005-2011